Фітнес вдома, тренуємось у домашній обстановці!

Кількість людей, які займаються спортом, неухильно зростає. Активний спосіб життя день у день стає модним. Ранкова пробіжка, лижна прогулянка взимку – велосипедна влітку, відвідування фітнес центрів – людина сама обирає зручне заняття за смаком та гаманцем.

А домашні тренування? Чи можна тренуватися вдома? Чи систематичність, ефективність та мотивація – доля групового тренінгу? Розбиратимемося!

Переваги фітнесу вдома

Перш ніж приступити безпосередньо до «home fitness», опишемо його переваги.

  1. Економія

Ефективність занять визначаються їх регулярною основою. Мінімально пару днів, а в ідеалі три на тиждень необхідно приділяти фітнесу. Не кожен зможе систематично оплачувати спортивні абонементи! Якщо ви ставили питання, скільки коштує відвідування тренажерного залу, напевно неприємно розчаровували високою вартістю (особливо в мегаполісах). А домашні заняття є абсолютно безкоштовними.

  1. Незалежність

Час і режим, що займається, вибирає сам. Ранок, день, вечір, будні, вихідні, повний тренувальний комплекс, опрацювання окремої проблемної зони – визначається особистим бажанням та наявністю вільного часу. Тут ви сам собі господар (або господарка:)

  1. Психологічний аспект

Групові заняття для багатьох поза зоною комфорту. Велику роль грає елементарне сором’язливість. Давайте не обманюватимемо один одного – найчастіше, бажання зайнятися спортом продиктоване невдоволенням свого зовнішнього вигляду. А домашні умови дозволяють націлитись на результат, не відволікаючись на уявні недоліки.

Поради для тренуючих вдома

Ефективність фізичної активності залежить від низки факторів.

  1. Систематичність

Регулярні тренування допоможуть досягти бажаного результату. Без цього не буде результату! Варто дати слабкість – як усі досягнення будуть зведені на «ні».

  1. Грамотний підхід до старту

Ставатися «спортсменом» треба розумно. Починайте з малого: не потрібно братися за все одразу, збільшуйте навантаження поступово. Від вас ніхто не чекає на рекорди, та й про здоров’я варто подумати!

  1. Правильне початок та завершення самотренування

Силове тренування вдома має починатися з розминки, якою найкращим чином підійдуть вправи на розтяжку та кардіо. А закінчувати фізичну активність краще розслабленням: двохвилинний відпочинок у «шавасану» чи «позі мерця» закріпить результат.

  1. Планування

Розробте найбільш зручний план тренувань: годинний підхід кілька разів на тиждень або п’ятнадцятихвилинна сукупність вправ на кожен день. Коли перед вами лежить такий графік – це стимулює! Ми вже писали нещодавно про те, наскільки важливо серйозно підходити до процесу тренувань у статті “Три пастки на шляху до ідеальної фігури”, почитайте.

Комплекс вправ будинку на різні групи м’язів

Які вправи робити вдома? Зверніть увагу на проблемні зони, якими найчастіше є живіт, стегна, сідниці, руки (в зоні трицепса). Найкращий ефект дасть чергування аеробних та силових навантажень. Перші результативні у вигляді аеробіки з танцювальними елементами або стрибками на степ-платформі. Тут буде хорошим варіантом велотренажер, або еліпс. Ефект можна урізноманітнити та посилити за рахунок використання додаткового спортивного пристосування: гантелі, гирки, фітбол, обтяжувачі на руки, або ноги.