Сила розуму: як не навіювати дітям шкідливі ідеї

Наші думки та переконання у поєднанні зі звичними діями – це те, що ми передаємо своїм дітям на повсякденній основі.

Добре, коли ми самі служимо зразком поведінки, але часом буває, що навіть усупереч своїм найдобрішим намірам, ми вселяємо дітям шкідливі ідеї. Ніхто не досконалий, але ми повинні усвідомлювати, що завжди є моделлю для наших дітей, щоб ми не робили.

Книга Джона Кехо «Сила розуму для дітей», видана двадцять років тому, залишається взірцем розуміння сили розуму в житті людини. 

Маленькі діти володіють унікальною здатністю приймати на віру будь-які «істини», які вони навіюють впевненим тоном. Оскільки в перші десять років життя формується фундамент особистості наших дітей, саме в цей час ми повинні вивчати їх тим найважливішим принципам, які будуть їм добру службу в наступні роки.

Істина полягає в тому, що на наш світогляд сильний вплив мають наші фундаментальні переконання. Ці переконання утворюють ту призму, якою ми дивимося на речі. Будучи свідомими батьками, ми повинні розуміти, наскільки важливо вселяти дітям позитивні переконання.

Джон Кехо створив програму «Сила розуму» для дітей, під час якої виявив, що діти (як і дорослі) досягають успіхів, коли починають вірити, що проблем немає, а є лише можливості. 

Діти раді усвідомлювати, що для кожної проблеми, з якою вони стикаються, є рішення. У свою чергу, батьки можуть прищепити таку переконаність дітям.

Як це реалізувати? Величезна кількість ідей запропоновано в невеликій книзі Джона Кехо. Усвідомити їх та застосовувати – наше завдання.