Мотивація до спорту чи 10 приводів сходити на тренування

Факторів, які «заважають» йти до спортзали, займатися вдома чи вийти на вулицю, досить багато. З іншого боку, багато фахівців стверджують, що тренуватися через силу шкідливо. Так як привести себе в стан «хочу, можу і займатимуся зараз, а не завтра!» І не звертати увагу на 100-пудові відмовки? Яка мотивація до спорту може допомогти?

Подолання (challenge)

Небажання тренуватися періодично виникає у всіх. Навіть у професійних спортсменів найвищого рангу, негативна мотивація до спорту далеко не рідкість. Проблему потрібно вирішувати швидко і різко — раз, два, три.

Всі можуть «вдягнути посмішку і орати», а тобі слабо? Спортивна злість тобі на допомогу! Вмийся крижаною водою. Уважно дивися на себе у дзеркало. Швидко клади форму в сумку, і бадьорим пружним кроком, з чудовою поставою і гордо піднятою головою, співаючи улюблений мотив, вперед на тренінг!

Геть нудьгу і поганий настрій

Фізичне навантаження — один із найкращих антидепресантів. Це твердження психологів не голослівне. Але піднімаючи собі настрій тренуванням, дотримуйся таких правил:

  1. Займайся впівсили та/або, за відчуттями, заміни вид планованого тренування на інший. Наприклад, замість пробіжки займися вдома розтяжкою. Надмірні зусилля та підвищення рівня кортизолу, на тлі первинної відсутності бажання навантажуватися, можуть після тренування «хитнути маятник» настрою у зворотний бік.
  2. Не забудь взяти собі у помічники улюблений музичний супровід.
  3. Під час тренування пий трохи підсолоджений напій.
  4. Гігієнічний душ після заняття закінчив контрастними процедурами. Прислухайся до відчуттів, вони допоможуть вирішити, яким має бути останнє обливання — теплим або холодним.

Ні кроку назад

Будь меркантильною «спортивною жадібною». Йдеться не про клубну абонплату. Спортивні навантаження ефективні, коли вони регулярні. Даси слабину один раз, потім другий, і ліньки виб’є тебе зі звичного графіка на місяці. Прощай досягнуті результати. Починай все або від початку, або, що ще гірше, з негативних показників. Цьому не бувати!

Витрати, що продовжують життя

Грамотно спланований тренувальний процес допомагає зменшити % захворюваності та заощадити на походах до лікарів. Американці підрахували, що витрачений сьогодні 1$ на заняття фітнесом скорочує майбутні медичні витрати у 2,7 раза.

Тренування – міцний сон – життєвий успіх

Сьогодні у тебе поганий настрій та самопочуття, втомився(а) від роботи, а завтра має бути важлива нарада, ділова зустріч чи просто треба виглядати на всі 100%? Тим паче бігом на тренування! Навіщо? За безкоштовною та природною «таблеткою снодійного».

Не вічна, але молодість

Результати недавніх досліджень надзвичайні і справді можуть бути потужним мотиватором не прогулювати фітнес-тренування. Виявляється, регулярні фізичні навантаження допомагають зберігати довжину кінцевих ділянок ДНК-хромосом, які з віком неминуче коротшають. Фізичні вправи гальмують цей процес. Це означає, що ти будеш виглядати молодшою, ніж однолітки, які не займаються спортом.