Допомога у схудненні для близької людини: тонкощі комунікації та секрети мотивації

Ти раптом виявляєш, що сидіти поруч із подругою (другом) у транспорті стало тісно? Або по пам’яті було куплено в подарунок речове обновлення, а воно виявилося на 3 розміри менше. Так, настав час надати допомогу у схудненні для близької людини. І тут справа навіть не у зовнішньому вигляді, а в самопочутті та ризик виникнення патологій. Загалом, другові час терміново позбавлятися зайвих кілограмів.

Здавалося б, сказав правду в очі: “Алло, ти – товста / товстий”, – і справа з кінцем! Але ж він коханий і дорогий. Як його не поранити, успішно мотивувати та бути корисним у подоланні труднощів процесу схуднення? 

Близька людина не хоче худнути?

Немає проблем, якщо на твоє зауваження реакція виявиться адекватною та продуктивною — піде самостійний перегляд харчової поведінки, а ранок починається із зарядки та пробіжки. Тільки в більшості випадків все відбувається навпаки. Образи, примхи та заїдання «психів» солоденьким та жирненьким.

Тож перш ніж запропонувати свою допомогу в схудненні, 10 разів подумай, кому схуднення близької людини потрібно більше, тобі чи їй? Чи зможеш ти бути твердим у рішенні та наполегливим у бажанні «дотягнути його на власному горбі до здорової ваги»?

Як переконати схуднути рідну людину

Перший успіх залежить від того, наскільки ти зможеш знайти вірні слова для першої розмови щодо схуднення. Однозначно треба говорити щиро і правдиво, але підібрати потрібні фрази – завдання не з легких. Тут все дуже індивідуально.

Єдине, що можна без побоювання підказати — у розмові впевнено акцентуй увагу на важливості нормалізації ваги для збереження здоров’я, а не на своїх естетичних уподобаннях до струнких фігур. Заздалегідь обміркуй і підбери слова так, щоб візаві не запідозрив тебе в нещирості. Інакше наслідки розмови будуть катастрофічними. Замість мотивації буде отримано комплекс неповноцінності. 

Заборонені та дозволені фрази

Ось кілька прикладів, як можна позитивно зачепити людину, без образ та звинувачень:

Для друзів:

  • «–» — ти погладшала і погано виглядаєш;
  • «+» — мені здається про мене думають, що я не дружу з тобою, а «прикриваюся твоїми пухкими формами», щоб підкреслити свою спортивну статуру.

Для партнерів:

  • «–» — ось така твоя постать мене більше не тягне;
  • «+» — хочу жити з тобою щасливо і довго, не відволікаючись на болячки, що виникли через зайву вагу .

Для батьків:

  • «–» — зовсім перестали стежити за собою;
  • «+» — як же я хочу, щоб ви станцювали на весіллях у правнуків.

Для підлітків:

  • «–» – на тебе їжі не напасешся;
  • «+» – доведено, що зайва вага, у твоєму віці, призводить до виникнення цукрового діабету 2 типу у молоді (коротко, але детально розповісти про захворювання та його ускладнення).

Загалом під забороною перебувають будь-які образи, тому що цього робити в жодному разі не можна, а також звинувачення, адже вони забирають впевненість. Також не грози розривом стосунків. Є варіант, що саме цим справа закінчиться.